За період свого існування кафедра зазнала кількох змін. Заснована вона була у липні 1971 року шляхом поділу існуючої кафедри організації, економіки та технології на дві кафедри: організації та економіки і технології будівельного виробництва.

Першим завідувачем кафедри був призначений доцент Драченко Борис Федотович, колишній фронтовик, людина з великим виробничим стажем і досвідом роботи на відповідальних керівних посадах, який очолював кафедру з 1971 по 1976 рік.

У 1976 році завідувачем кафедри стала випускниця нашого вузу післявоєнних років, к.т.н., доцент Єрісова Людмила Гордіївна, яка очолювала кафедру упродовж 12-ти років. В 1983 році Л.Г.Єрісова здобула вчене звання професора і продовжує працювати на кафедрі й до цього часу.

1988 року кафедра була об’єднана з кафедрою будівельних машин і отримала назву кафедри будівельних машин та технології будівельного виробництва. Її очолив ректор інституту, к.т.н., доцент Онищенко Олександр Григорович. Та невдовзі вона знову була відокремлена від кафедри будівельних машин і отримала нову назву: кафедра технології будівельного виробництва та охорони праці.

У період із 1988 р. по 1989 р. виконуючим обов’язки завідувача кафедри технології будівельного виробництва та охорони праці був к.т.н., доцент Русін Валентин Іванович.

Із 1989 р. по 1991 рр. кафедру очолює д.т.н., професор Михайлов Олексій Михайлович, фахівець у галузі екології та охорони навколишнього середовища. З 1991 року кафедра знову реорганізується, до її складу включається цикл «Організація будівництва»,  на посаду завідувача  призначається  к.т.н., доцент  Русін  В.І., знаний фахівець у галузі охорони праці. Кафедра змінює назву на нинішню: організації і технології будівництва та охорони праці. 1992 року В.І. Русін отримав учене звання професора, і обіймав посаду завідувача до 2007 року. З 2007 по 2012 рік обов’язки зав. кафедри виконувала ветеран університету, к.т.н., професора Єрісову Л.Г. З 2012 по 2015 рік в.о. зав. кафедрою призначено к.т.н.,доцента Щербініна Л.Г. З 1 вересня 2015 року зав. кафедрою призначено к.т.н.,професора Єрісову Л.Г.За період з 2013 року склад кафедри поповнився  молодими викладачами – кандидатами наук: Харченко М.О., Петраш О.В., Зима О.Є., Пархоменко І.О., Клеценко Л.В.; докторами наук, професорами: Нижник О.В., Воскобійник О.П. Сьогодні кафедра у своєму складі налічує 19 осіб. Із них 3 професор, 14 кандидатів наук, 8 доцентів, 6 ст. викладачів, 2 асистента, 1 докторант.

Кафедра має 25 патентів на корисну модель та 11 авторських свідоцтв на винаходи.

Історія кафедри.