Кафедра будівельних матеріалів заснована у листопаді 1933 року наказом по Полтавському інституту інженерів сільськогосподарського будівництва. За період із 1933 по 1954 рік кафедра існувала як самостійно, так і в складі кафедри сільськогосподарського будівництва. Керували кафедрою: в.о. доцента Кукушкін С.Г., професор Зацепін Г.Г., доцент Суханов В.П.

У 1954 році в інституті було створено 17 кафедр, серед яких – кафедру будівельних матеріалів, яку очолила доцент Чупруненко К.В.  Катерина Василівна по праву вважається фундатором кафедри. За період її завідування до 1972 року створена матеріально-технічна база лабораторії, яка в модернізованому вигляді існує і сьогодні. З 1972 по 1983 рік завідувала кафедрою к.т.н., доцент Марченко К.І. У 1983 році в результаті об’єднання кафедр створена кафедра хімії і будівельних матеріалів під керівництвом д.х.н., професора Шевчука В.Г.

У 1994 році розпочата підготовка фахівців за спеціальністю 7.092104 «Технологія будівельних конструкцій, виробів і матеріалів». У зв’язку з цим у січні 1996 року кафедра будівельних матеріалів реформована в кафедру Технології будівельних конструкцій виробів і матеріалів, яка й стала випускаючою за цією спеціальністю. Очолив кафедру к.т.н., доцент Погрібний Д.П. З 2000 по 2105 рік кафедрою завідували: доктор технічних наук, професор Пашинський В.А, доктор технічних наук, професор Бондар В.О., кандидат технічних наук, доцент Шульгін В.В. Нині кафедру очолює, професор Бондар В.О.

history